Зникнення Чауса у Молдові: GPS зафіксувало українських розвідників біля дому екссудді

Українські розвідники напередодні зникнення у Молдові екссудді Миколи Чауса відвідували його. На це вказують дані з GPS-трекеру, який був в орендованому авто, повідомляє "Слідство.Інфо" після проведення спільного з RISE Moldova розслідування. Журналісти підозрюють, що колишнього суддю могли вивезти з країни на авто, яке належить посольству України в Молдові, передає "ZN.UA".

Chaus
Фото: RISE Moldova

У документі, який опинився у розпорядженні журналістів, йшлося про те, що розвідник з України Юрій Коваленко був у Молдові 17 березня, де й винайняв авто з вбудованим трекером. Той самий GPS вказав на те, що чоловік кілька разів їздив до будинку Чауса, автівка стояла там по декілька годин.Коваленко покинув Молдову вже 21 березня, та через кілька днів повернувся. Супроводжував його розвідник Андрій Куценко, який мав документи прикриття на ім’я Едуард Ставицький.

Журналісти розповідають, нібито представники розвідки впродовж останніх восьми днів перед зникненням екссудді змінювали готелі в Кишиневі — камери зафіксували їх у щонайменше шести нових локаціях. Також відомо про регулярні відвідини Коваленком місцевого магазину вина, проте невідомо з якою метою.

За даними розслідувачів, Чауса викрали на білому авто "Форд". Вже згодом, і це підтвердили в поліції, його пересадили в "Мерседес", а після — в авто посольства України в Молдові. В розпорядженні журналістів опинилися кадри, як саме ця автівка їхала в бік українського кордону з містечка Отач.

Mashyna
Фото: RISE Moldova
Avtivka
Фото: RISE Moldova

"За 6 днів після викрадення Чауса посол України в Молдові Марко Шевченко зустрівся у МЗС Молдови з державним секретарем Думітру Соколаном. Той передав послу ноту, в якій просили Україну зняти дипломатичний імунітет із військового аташе українського посольства Сергія Сметанюка", — повідомляють молдовські правоохоронці.

Через деякий час авто, на якому вивозили Чауса, знову помітили в Кишиневі, а саме в районі українського посольства. Там його зафіксували журналісти RISE Moldova.

Toyota
Фото: RISE Moldova

За кілька хвилин до того, продовжують журналісти, як авто посольства залишило Молдову, кордон країни також перетнули двоє наших громадян, яких пов’язують з Головним управлінням розвідки Міноборони. Того ж дня з Молодови виїхала ще одна група українців, яких місцеві правоохоронці перевіряють на причетність до зникнення Чауса.

У МЗС України стверджують, що Україна не причетна до викрадення судді. 5 квітня в ЗМІ з’явилася інформація про те, що українського екс-суддю Миколу Чауса могли перевезти з Молдови в Україну в багажнику автомобіля, який належить українському посольству. Однак ця інформація поки не підтвердилася.

Суддю викрали невдовзі після публікації журналістського розслідування про причетність українських спецслужб до втечі Чауса з України.

Читати також:
У Києві підприємство привласнило майно орендаря на 4 мільйони гривень
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/znyknennya-chausa-u-moldovi-gps-zafiksuvalo-ukrayinskyh-rozvidnykiv-bilya-domu-ekssuddi/”