У МЗС Польщі звинуватили Росію в порушенні Договору про відкрите небо

МЗС Польщі: Договір про відкрите небо протягом багатьох років залишався важливим елементом архітектури європейської безпеки

У міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що Російська Федерація останнім часом обмежувала доступ до своєї території в межах Договору про відкрите небо. Про це повідомляє пресслужба МЗС Польщі.

Об этом сообщает Слон РУ

"Договір про відкрите небо протягом багатьох років залишався важливим елементом архітектури європейської безпеки, слугував зміцненню довіри і прозорості військової діяльності. В останній період виникла низка проблем із реалізацією договору, пов’язаних з обмеженням Російською Федерацією доступу до своєї території", – ідеться в заяві.

У відомстві зазначили, що всі зусилля партнерів і союзників спонукати Російську Федерацію до цілковитого виконання договору виявилися безуспішними.

Дипломати вважають, що ефективний контроль над звичайним озброєнням можливий тільки за умови повного дотримання державами зобов’язань щодо заходів транспарентності та верифікації.

У МЗС Польщі зазначили, що США інформували їх про перегляд імплементації Договору про відкрите небо і ймовірне рішення про вихід.

Договір щодо відкритого неба підписали 1992 року в Гельсінкі. Він давав змогу країнам-підписантам проводити неозброєні спостережні польоти над територіями одна одної.

У серпні 2018-го президент США Дональд Трамп заморозив Договір про відкритого неба з Росією.

27 жовтня 2019 року, посилаючись на дані двох американських чиновників, The Wall Street Journal повідомив, що Трамп підписав документ про намір США вийти з Договору про відкрите небо, але остаточного рішення не ухвалив.

У травні 2020 року група відставних генералів НАТО закликала США не виходити з договору.

21 травня державний секретар США Майк Помпео повідомив, що за шість місяців Сполучені Штати перестануть бути учасником Договору про відкрите небо.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-u-mzs-polshchi-zvinuvatili-rosiju-v-porushenni-dogovoru-pro-vidkrite-nebo-1501103.html”